Szybki skalp na EURJPY

1

Transakcja krótka na EURJPY to jedyna moja pozycja w dniu dzisiejszym, która ponadto zawarta została dość spontanicznie, dzięki ustawionym wcześniej alertom. Polecam stosowanie alarmów dostępnych na platformie, szczególnie jeżeli szukamy poziomów z wyższych interwałów (od H1 w górę), które osiągane są stosunkowo rzadko. Ustawiając alert, poza godzinami kiedy rzeczywiście śledzimy notowania, możemy sobie pozwolić na wiele innych czynności, mając jednocześnie pewność, że okazja na którą czekamy nie zrealizuje się bez naszego udziału. 

Ponadto stosowanie alertów wymaga wypracowania pewnej strategii (znowu!;). Należy przede wszystkim ustawiać je odpowiednio wcześniej, przed poziomem, na którym będziemy chcieli realizować transakcję. Daje to nam czas po sygnale dźwiękowym do włączenia właściwego wykresu, szybkiego przeanalizowania sytuacji, przeklikania pozostałych interwałów czasowych i określenia prawdopodobieństwa realizacji setupu w momencie, w którym rynek dociera do naszych miejsc technicznych.

Pozycja na EURJPY wynikała ze strefy S/R zgrupowanej z okrągłym poziomem oraz zniesienieM zewnętrznym 161.8%. To ostatnie potwierdzenie wyznaczone zostało z niskiego interwału, jako element potwierdzający analizę z H1. Bardzo istotnym elementem był również lokalny podwójny szczyt oraz układ i wygląd świec na interwałach od M1 do H1 przy drugim teście.

Wynik z pozycji: +8,2 pips

EURJPY, interwał M1 

1

EURJPY, interwał M5

2

Zamknięcie transakcji wynikało z prowadzenia po świecach M1. Wyhamowanie i konsolidacja z perspektywy tego dyferencjału, jak również popytowe szarpnięcia, były triggerem do wyjścia z pozycji. Rynek zrobił jeszcze jeden dołek na M1 (zszedł około 2 pipsów niżej), szybko jednak wyciągnął cenę powyżej poziomu, na którym transakcja została zakończona. 

statement


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

KobietaNaForex

Leave a Comment