Funt w sieci fibo

Stock market graphs analysis

Dzisiaj od rana funt w odwrocie. Po godzinie 9:00 para wyhamowała przed okrągłym poziomem 1.3200 i w tym miejscu spędziliśmy dłuższą chwilę namysłu przed zwrotem w górę. Piękne popytowe świece poszybwały ponad 50 pipsów wyżej, pod drodze zaliczając niewielką korektę widoczną na niższych interwałach. W takiej sytuacji nie mogę sobie odmówić rozłożenia siatki fibo, która tym razem zahaczona została o lokalny szczyt przy 1.3312, ze wspomnianym minimum przy 1.3204. 

Pierwszy kontrolny rzut oka na umiejscowienie dwóch ulubionych poziomów – „psychologicznej pięćdziesiątki” oraz 61.8%. W obydwu przypadkach są to strefy S/R, co pięknie widać  na M15/M30. Już ten argument przemawia za lokalną reakcją (a przynajmniej chwilowym wyhamowaniem ruchu). Dodatkowo warto przyjrzeć się korekcie spadkowej wyrysowanej na M5, która pozwala na wyznaczenie zewnętrznych zniesień grupujących się ze wspomnianymi wcześniej poziomami. 127.2% wypada praktycznie pomiędzy 50% i 61% z głównego mierzenia. Jest to więc dla mnie spora niedokładność jak na cluster na tym interwale. Lepiej komponuje się 161.8% i na dotarcie do tej strefy chyba wolę poczekać. Czy coś godnego transakcji się w tym miejscu wydarzy? Zobaczymy. Reakcja, a nie przewidywanie przyszłości. Być można sprzedający skalperzy przy poziomie 50% podejmą w tym wypadku lepsze decyzje. Rynek lubi psychologię i z satysfakcją zwykle obserwuję reakcje w takich miejscach. Na ten moment obserwujemy. 


GBPUSD, interwał M15


GBPUSD, interwał D1

Aktualizacja 13:48

Przepiękna reakcja z korpusami przy 50% i cieniem na 127.2%! Ktoś brał shorty? Ja się wstrzymałam zgodnie z planem. Zarobionym gratuluję. Było do wzięcia prawie 30 pipsów od szczytu, jeśli komuś taki układ pasował 🙂


GBPUSD, interwał M5


Treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

KobietaNaForex

Leave a Comment