Mario ma siłę… – highlife, czyli handel na stopach procentowych

O godzinie 13:45 podana została decyzja EBC ws. stóp procentowych. Nie muszę chyba uświadamiać nikogo jak ważna jest to publikacja. Wystarczy spojrzeć na kurs EURUSD w chwili odczytu. Ponieważ stopy procentowe zostały obniżone do 0.00% (z 0.05%) notowania zaliczyły ogromnego nurka na ponad 130 pipsów (osłabiło się euro)!

Zwykle nie handluję w momencie odczytu, w tym wypadku jednak reakcja rynku była tak klarowna, że skusiłam się na pozycję krótką, której czas trwania był… jak mrugnięcie oka. Po pierwszym zjeździe w dół i szybkim podbiciu do góry, załadowany został sell, który po kilku sekundach został zamknięty kilkanaście pipsów niżej, gdy tylko rynek wyhamował spadek. Oczywiście chwilę później kurs zanotował nowe minimum, w tym wypadku jednak nie były to normalne warunki, w których pozwoliłabym sobie na oczekiwania, ze względu na bardzo wysoką zmienność i błyskawiczne wahania w górę i w dół. Mogę powiedzieć, że pozycja ta była dość gwałtownym, aczkolwiek świadomym impulsem. Nie będę jednak przeczyć, że taki handel jest obarczony dużym ryzykiem i generalnie nie jest to coś, co polecam sobie lub komukolwiek na co dzień.

EURUSD, interwał H1

eusell

Zaksięgowane: +16,3 pips

Niech mi nikt teraz nie mówi, że skalping jest emocjonujący. Skalping w porównaniu z handlem na takich danych jest jak relaks pod palmami;)

Ps. o 14:30 jeszcze konferencja EBC.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

KobietaNaForex

Leave a Comment