Zamknięcie pierwszego tygodnia

Za nami pierwszy tydzień 2016. Styczeń jest dla mnie zwykle średnim czasem do handlu, dlatego ostrożnie podchodzę do tradingu. Od początku roku pojawiło się jednak kilka ciekawych okazji (ciekawych – w mojej ocenie, dodam). Jak już pisałam wielokrotnie, moim głównym założeniem jest szukanie okazji na wyższych interwałach typu H1/H4, natomiast realizowane zlecenia, to transakcje w zdecydowanej większości skalpingowe z momentum wejścia M1/M5.

W moim wykonaniu ten tydzień należał do „edka”, na którym zawarte zostały wszystkie transakcje (co widać na screenie). Zlecenia zamknięte na wyniku dodatnim zaznaczone zostały po cenie zamknięcia na zielono. Te na czerwono – tzw. wypadek przy pracy;).

Transakcje z których jestem najbardziej niezadowolona zawarte zostały wczoraj wieczorem (przed godz. 21:00). Była to zdecydowanie zbyt późna pora, na rynku w tym czasie panuje niższa zmienność i mimo, że strefa wejścia była jak najbardziej uzasadniona – czas ma dla mnie ogromne znaczenie w handlu i w tym wypadku powinien być powodem do rezygnacji z pozycji. Kurs zbyt długo konsolidował. Odczuwając zmęczenie, ok 1 w nocy stwierdziłam, że nie będę dłużej trzymać pozycji, zamykając je na minimalnym plusie (dwie z 3, jedna zamknięta została wcześniej). Oczywiście można było ustawić odpowiednio do warunków zlecenie Stop Loss, jednak osobiście nie znoszę tracić kontroli nad pozycją, dlatego zwykle wolę ją zamknąć niż zostawić samą sobie (co nie znaczy, ze sporadycznie mi się to nie zdarza). Jaki był efekt? Poszłam spać późno, dzisiaj wstałam niewyspana i nieszczególnie zadowolona, gdy spojrzałam na wykres, który przez noc spadł ok. 80 pipsów (nie wspominając, że na payrollsach dokonał jeszcze większej zniżki). Szczeniacki błąd z mojej strony. Jest to kolejny raz, gdy stwierdzam, że handel po nocach nie jest dla mnie.

Generalnie jednak ten tydzień był dobrym początkiem nowego roku. Na tym blogu pojawi się jeszcze wiele wpisów, w których podzielę się swoimi przemyśleniami na temat tradingu, a błędy i sukcesy, które tu opisuję, mam nadzieję pomogą Ci w Twoim własnym handlu.

sty'16 - 1st week


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

KobietaNaForex

Leave a Comment