Short na EURUSD x2

dziennik traderki

Po kilku dniach przerwy, w dniu dzisiejszym pojawiła się dobra okoliczność do zawarcia pozycji na EURUSD. Pomimo, że od tego tygodnia zaczęłam już dystansować się od rynku, by powoli skoncentrować się na przedświątecznych porządkach i przygotowaniach, nie mogłam sobie odmówić spoglądania na platformę. Dzisiaj większość dnia minął mi w… kuchni, komputer jednak towarzyszył pieczeniu. Kątem oka kontroluję moje ulubione walory, analiza na moich wykresach jest zawsze aktualna, a najważniejsze strefy z dużym wyprzedzeniem staram się oznaczać alertami (nie ma ich wiele, biorąc pod uwagę, że zwykle wyznaczam je z interwału H1).

Pozycja wynikała właśnie z takiego obszaru technicznego. O tym, że kurs EU znalazł się w okolicy poinformował mnie głośny dźwięk ustawionego rano alarmu. Nie będę przeczyć, że poziom ten miałam na oku już od jakiegoś czasu ze względu na ciekawe połączenie harmonii i klasyki. 

W tym wypadku analiza przeprowadzona została z wyprzedzeniem praktycznie na wszystkich interwałach od D1 w dół. Należy zwrócić uwagę na ułożenie wykresu na wysokich dyferencjałach, gdzie rysowała się potencjalna klasyczna formacja RGR. Czy zostanie on realizowana? Nie wiem. W momencie zajmowania pozycji interesowało mnie położenie szczytu prawego ramienia oraz wszystko to, co działo się tam z perspektywy niższych przedziałów czasowych. Dodatkowo cena wyhamowała (ponownie) w okolicy zniesienia 38.2% (zaznaczone niebieską siatką na poniższym wykresie) testując okolice wcześniejszych ekstremów (przede wszystkim lewego ramienia, które na tak wysokim TFie zrealizowane było na cieniu).

EURUSD, interwał D1

eu1

Sytuacja jest bardzo dobrze widoczna również na interwale H4. Tutaj dodatkowo silnym argumentem była tworząca się formacja świecowa spadającej gwiazdy z długim górnym cieniem. Oczywiście na moment otwarcia pozycji świeca ta nie została jeszcze zamknięta.

EURUSD, interwał H4

eu2

Na interwale M15 widać już formację podwójnego szczytu, przy czym kształtujący się drugi wierzchołek wyrysowany został za pomocą formacji spadającej gwiazdy, która zamknęła się z czarnym korpusem już po wejściu w trejd.

EURUSD, interwał M15

eu3

Wejście nastąpiło jak zwykle z niskich interwałów M5/M1. Po dokładnym sprawdzeniu dyferencjałów analizy (D1, H4, H1, M30, M15), na niskich timeframe’ach istotna jest dla mnie dynamika i impet. 

EURUSD, interwał M5

eu4

EURUSD, interwał M1

eu5

Na powyższych screenach wyraźnie widać, że również na niskich TFach kurs wyrysował prospadkowe układy świecowe. Wejście nastąpiło z lekkim opóźnieniem. Pozycje prowadzone były po M1. Stop Loss przestawiony początkowo na BE, później na +. Jedna z pozycji zamknięta została przy pierwszej wyraźnej reakcji wyhamowującej. Druga pozycja została przetrzymana dłużej. Cały proces przebiegał w sposób aktywny, z ręką „na pulsie”.

Docelowy Take Profit ustawiony z wyprzedzeniem w okolicach wcześniejszych minimów (nawet nieco poniżej, przy zielonej linii 61.8%). Zamknięcie nastąpiło jednak poprzez uderzenie ceny w zlecenie Stop Loss znajdujące się powyżej poprzedniej świecy M1.

Ostateczny wynik z pozycji kształtuje się następująco:

Zlecenie 1: +11,9 pips
Zlecenie 2: +5 pips


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

KobietaNaForex

  • Tomasz

    a co to są „dyferencjały” ?

    Pozdrawiam

    Tomek

    7 stycznia 2016 at 18:32 Odpowiedz

Leave a Comment