Handel po danych z FOMC

Stopy procentowe po raz kolejny FOMC pozostawił bez zmian. Mimo, że oczekiwania ekonomistów wypełniły się, zmienność podczas publikacji decyzji znacząco wzrosła, a dolar zaczął się umacniać, ciągnąc kurs EURUSD, GBPUSD i AUDUSD w kierunku ważnych wsparć, z kolei para USDJPY zanotowała silną zwyżkę w okolice 121.25.

Na samym dole znajduje się screen wszystkich dzisiejszych wejść, które wynikają z sytuacji bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji w sprawie stóp procentowych. Transakcje typowo scalpingowe, na kilka pipsów. Za największy niewypał uważam ostatnią pozycję na EURUSD, zaksięgowaną na symbolicznym plusie. Przetrzymana była dość długo (w porównaniu z pozostałymi), ostatecznie jednak zbyt agresywne wahania w dół i w górę zaważyły na decyzji o jej zamknięciu. Chwilę wcześniej rynek wybił na północ dając szansę na ładny skalpingowy profit, jednak zupełnie przeoczyłam ten moment (chwila nieuwagi w takich warunkach to poważny błąd!), stąd zamknięcie nastąpiło blisko poziomu wejścia w pozycję. Strata została zanotowana również na pozycji na USDJPY – w tym wypadku również był moment, w którym można było zaksięgować zysk. Ostatecznie jednak z tej pozycji na rachunku urodził się minus. Pozostałe wejścia nie przysporzyły szczególnych problemów, były to jednak bardzo aktywne i szybkie trejdy, które na tak ruchliwym i agresywnym rynku pozwoliły zaksięgować ładne zyski.

s3

Bardzo ważnym elementem wspomagającym podejmowanie decyzji była obserwacja korelacji oraz zachowania poszczególnych walut na różnych parach i na różnych interwałach czasowych. Strefy reakcji wyznaczone zostały tradycyjnie na wyższych dyferencjałach (H1), decyzje o wejściu, prowadzenie i kontrola zachowań ceny dokonywana była na niskich TFach (M1/M5).

Stopy procentowe

Efekt handlu po publikacji informacji FOMC dotyczącej stóp procentowych to 10 zawartych pozycji skalpingowych. Osiem z nich zamkniętych zostało na zysku. Dwie zamknięte na stracie. Szczegóły co do czasu i cen znajdują się na screenie powyżej.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

KobietaNaForex

Leave a Comment